Facebook
Instagram

Fatalny, jak to łatwo powiedzieć…

Fatalny, jak to łatwo powiedzieć…

Niech się zastanowię, ile razy w życiu usłyszałem „Fatalny Facet”? Pewnie częściej niż moja córka „nie rób tego, nie wolno”…:) A tak serio, zacznijmy od pytań: Jakimi facetami dziś jesteśmy ? Jakimi ojcami? Jak postrzegają nas kobiety? Kryzys męskości, niskie notowania testosteronu, artykuły w prasie na nasz temat przypominają bardziej próbę gaszenia ogniska benzyną, niż obiektywną opinię na temat roli, jaką dziś odgrywamy.

No właśnie, czy jest aż tak źle? W mojej opinii nie i jeśli miałbym się kiedykolwiek „oświadczyć”, to przede wszystkim swojej teorii. Jednak każdy z nas odpowiada sam za siebie i daje tyle ile dać chce...

To jeden z głównych powodów powstania projektu Fatalny Facet, w którym będę przekonywał, że współczesna mitologia, choć kłamać nie musi, to całej prawdy zdecydowanie nie mówi.

Czym chciałbym się z Wami podzielić? Przede wszystkim opowiedzieć o mojej największej pasji, jaką jest gotowanie. Nie nauczę Was, jak się robi krem z pokrzyw, ani nie przygotuję tatara z glonów, ale zaproszę do stołu, przy którym króluje męska kuchnia. Męska, ale nie tylko dla mężczyzn. Kuchnia, która ma jedną definicję – jak już masz dobry produkt nie zepsuj go!

Ideą tego projektu jest również podkreślenie, że dla mnie bycie facetem to bycie tatą. Ojcem może być każdy, ale rola taty to dziś coś więcej niż obowiązek to relacja, o którą się dba i pielęgnuje każdego dnia dając z siebie jak najwięcej.

Wkurzają mnie opinie, że faceci unikają odpowiedzialności, a tak naprawdę są pomijani w roli ojca, faceta, mężczyzny. Nasza często świadoma „feminizacja” w zakresie obowiązków determinuje myślenie, że mamy jednak coś więcej do powiedzenia. Ja na pewno i mam zamiar tym się tutaj dzielić.

Fatalny Facet to miejsce, gdzie można dobrze zjeść, dowiedzieć się co znaczy bycie tatą bez uszczerbku na byciu mężczyzną, to spotkanie pasji i obowiązków życiowych, którym towarzyszyć ma zawsze lekki flirt.

To blog o facetach, ciekawych podróżach, gdzie dobrej kawy, wina i jedzenia nie zabraknie. Postaram się udowodnić, że myślenie o sobie i realizacja pasji sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, a tylko człowiek szczęśliwy i spełniony może dawać szczęście innym :)

Ideą mojego projektu jest odczarowanie wizerunku faceta, który w powszechnej opinii często stoi z boku i biernie się przygląda – błąd! Jesteśmy bardzo w centrum i chętnie pokażę Wam, jaki z tego miejsca mam idealny widok na to, jak się mylicie i jaki błędny stereotyp faceta dziś funkcjonuje.

 

Podziel się ze znajomymi:

Brak komentarzy

Napisz komentarz